Warning: Creating default object from empty value in /home/server815947/ftp/odszkodowaniajjr/wp-content/themes/ronneby/redux_framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Odszkodowania w Krakowie | Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby

Śmierć bliskiej osoby

Home / W czym pomagamy / Śmierć bliskiej osoby

Śmierć bliskiej osoby, to bez wątpienia najtragiczniejsze, najbardziej traumatyczne wydarzenie w życiu człowieka. Jeszcze bardziej dotkliwe – gdy ofiarami są dzieci.

Niestety w Polsce w wypadkach komunikacyjnych ginie rocznie około 3000 osób.

Jesteśmy świadomi, że żadne zadośćuczynienie wypłacone po stracie członka rodziny, w żaden sposób nie wypełni pustki po jego stracie. Nie jesteśmy w stanie uśmierzyć bólu po takiej stracie, ale przez naszą działalność możemy pomóc (walcząc o odpowiednie zadośćuczynienie i odszkodowanie), aby chociaż trochę odciążyć rodzinę zmarłego i dać jej odrobinę nadziei na przyszłość.

Czego możemy domagać się po śmierci poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym?

  1. Zwrotu kosztów leczenia i pogrzebu, temu kto je poniósł (art. 446 § 1 k.c.),
  2. Renty dla osób do niej uprawnionych z tytułu ustawowego obowiązku alimentacyjnego, bądź dobrowolnych świadczeń (art. 446 § 2 k.c.),
  3. Stosownego odszkodowania dla najbliższych członków rodziny zmarłego, w przypadku znacznego pogorszenia ich sytuacji życiowej (art. 446 § 3 k.c.),
  4. Odpowiedniego zadośćuczynienia za doznaną krzywdę (art. 446 § 4 k.c.).

Kto może wystąpić z powyżej wymienionymi roszczeniami?

O tym, kto jest najbliższym członkiem rodziny zmarłego, nie decyduje tylko pokrewieństwo, powinowactwo, czy przysposobienie, ale również rzeczywiste stosunki łączące te osoby ze zmarłym. W wyroku z 13.04.2005 r. (IV CK 648/04) Sąd Najwyższy wyraził pogląd, że: „pokrewieństwo nie stanowi wyłącznego kryterium zaliczenia do najbliższych członków rodziny w rozumieniu art. 446 § 3 k.c.” Zatem jako „najbliższa rodzina” może być to uznana konkubina czy konkubent zmarłej osoby.

Jeśli po śmierci najbliższej osoby, nie masz głowy do zajęcia się sprawami formalnymi (w przypadku wypadku śmiertelnego konieczne będzie postępowanie karne), zgłaszamy swoją gotowość do pomocy na każdym etapie postępowania. Pomożemy ci w zebraniu koniecznej dokumentacji, sformułowaniu odpowiedniego żądania. Możemy reprezentować Cię zarówno w postępowaniu likwidacyjnym przed Towarzystwem Ubezpieczeń, czy w postępowaniu karnym oraz cywilnym przeciwko sprawcy szkody, lub cywilnym przeciwko Towarzystwu Ubezpieczeń (gdy wypłata świadczeń z postępowaniu polubownym nie byłaby satysfakcjonująca).

Uwaga! Jeśli Towarzystwo Ubezpieczeń przesyła Ci ugodę, nie podpisuj jej! Zazwyczaj kwoty oferowane przez Towarzystwa tytułem ugody są znacząco zaniżone. Zawsze możesz przesłać nam do weryfikacji projekt ugody, a my wskażemy Ci jaką kwotę powinieneś otrzymać. Jeśli pomimo wszystko chcesz zawrzeć ugodę, bazując na naszym doświadczeniu w zawieraniu ugód, pomożemy w negocjacjach ugodowych, tak żebyś otrzymał jak najwyższe odszkodowanie oraz zadośćuczynienie.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Portal: www.odszkodowaniawkrakowie.pl prowadzony jest przez Kancelarię Radcy Prawnego Joanny Jachymiak – Rogala, dlatego masz pewność, że Twoją sprawą zajmą się profesjonaliści.

Kancelaria Radcy Prawnego Joanna Jachymiak-Rogala

  • ul. Mogilska 16/9, 31-516 Kraków
  • ul. Wyżynna 4 J, 30-617 Kraków

Tel: 604 875 207

Jeśli chcesz odwiedzić nas osobiście, prosimy o wcześniejsze umówienie terminu wizyty.

e-mail: radcaprawny@jjrkancelaria.pl
sekretariat@jjrkancelaria.pl

Rodzaje spraw:

Zadzwoń!

Masz pytania, wątpliwości, potrzebujesz pomocy prawnej?

Tel. +48 604 875 207

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY SPRAWY!

Wstępna analiza sprawy, a także przedstawienie możliwości jej rozwiązania są bezpłatne.