Warning: Creating default object from empty value in /home/server815947/ftp/odszkodowaniajjr/wp-content/themes/ronneby/redux_framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Odszkodowania w Krakowie | Szkody z ubezpieczeń dobrowolnych

Szkody z ubezpieczeń dobrowolnych

Home / W czym pomagamy / Szkody z ubezpieczeń dobrowolnych

Posiadasz ubezpieczenie dobrowolne. Po zaistnieniu szkody, zgłosiłeś szkodę do Towarzystwa Ubezpieczeń i otrzymałeś decyzję odmowną?

Dlaczego tak się dzieje?

PUŁAPKI W OWU

Często w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia o wypłacie świadczenia decyduje nawet jedno słowo, czy znak interpunkcyjny, który zaważa na interpretacji całego przepisu.

Biorąc pod uwagę nasze doświadczenie, zauważamy że bardzo często w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia wielu Towarzystw Ubezpieczeniowych, znajdują się postanowienia, krzywdzące dla konsumenta, który nie miał żadnego wpływu na ich treść przy podpisywaniu umowy. Z czym wówczas mamy do czynienia?

NIEDOZWOLONE POSTANOWIENIA UMOWNE W TREŚCI UMOWY UBEZPIECZENIA

Postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nieuzgodnione indywidualnie nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy (niedozwolone postanowienia umowne). Nie dotyczy to postanowień określających główne świadczenia stron, w tym cenę lub wynagrodzenie, jeżeli zostały sformułowane w sposób jednoznaczny (art. 3851 § 1 k.c.)

Nieuzgodnione indywidualnie są te postanowienia umowy, na których treść konsument nie miał rzeczywistego wpływu. W szczególności odnosi się to do postanowień umowy przejętych z wzorca umowy zaproponowanego konsumentowi przez kontrahenta (art. 3851 § 3 k.c.).

Nie dość wspomnieć, że gros ubezpieczonych, po prostu nie czyta Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, nie mówiąc już o tym, że nie ma absolutnie żadnego wpływu na treść postanowień tam zawartych.

OWU SPRZECZNE Z PRZEPISAMI PRAWA

Z umowach ubezpieczenia dobrowolnego, zdarzają się również postanowienia sprzeczne z przepisami Kodeksu cywilnego.

Przykład z naszej praktyki:

Nasza Klientka posiadająca ubezpieczenie NNW, po upływie pół roku od zaistnienia szkody, zgłosiła szkodę w postaci urazu kolana do T.U. i R. Allianz Polska S.A. Towarzystwo to wydało decyzję odmowną, wskazując, że zgodnie z OWU w razie wystąpienia zdarzenia ubezpieczony jest obowiązany niezwłocznie skontaktować się z Allianz, a w związku z tym że ubezpieczona tego nie zrobiła, odmawia wypłaty świadczenia.
Po naszej interwencji, Poszkodowana niezwłocznie otrzymała świadczenie w wysokości 8.000,00 zł.

W swojej praktyce bardzo często spotykamy się z tym, że Towarzystwa Ubezpieczeń zaniżają wysokość uszczerbku na zdrowiu, a przez to ubezpieczony otrzymuje świadczenie w zaniżonej wysokości.

Bywa również tak, że ubezpieczony posiada więcej niż jedno ubezpieczenie wypadkowe. Komisja lekarska powołana z ramienia jednego Towarzystwa Ubezpieczeń może orzec inną wysokość uszczerbku na zdrowiu niż komisja lekarska powołana w drugim Towarzystwie Ubezpieczeń.

Wynika to często z różnić w tabelach Towarzystw Ubezpieczeń, wskazujących określony procent stałego uszczerbku na zdrowiu za dany uraz, jak również z uznaniowości komisji która ma do dyspozycji określone widełki procentowe za dany uraz.

Jeżeli otrzymałeś decyzję z Towarzystwa Ubezpieczeń o wypłacie świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego, jednakże uważasz że świadczenie zostało zaniżone, skontaktuj się z nami!

Po weryfikacji dokumentów, pomożemy Ci uzyskać wyższe odszkodowanie.

Dowiedz się więcej:

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Portal: www.odszkodowaniawkrakowie.pl prowadzony jest przez Kancelarię Radcy Prawnego Joanny Jachymiak – Rogala, dlatego masz pewność, że Twoją sprawą zajmą się profesjonaliści.

Kancelaria Radcy Prawnego Joanna Jachymiak-Rogala

  • ul. Mogilska 16/9, 31-516 Kraków
  • ul. Wyżynna 4 J, 30-617 Kraków

Tel: 604 875 207

Jeśli chcesz odwiedzić nas osobiście, prosimy o wcześniejsze umówienie terminu wizyty.

e-mail: radcaprawny@jjrkancelaria.pl
sekretariat@jjrkancelaria.pl

Rodzaje spraw:

Zadzwoń!

Masz pytania, wątpliwości, potrzebujesz pomocy prawnej?

Tel. +48 604 875 207

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY SPRAWY!

Wstępna analiza sprawy, a także przedstawienie możliwości jej rozwiązania są bezpłatne.