Warning: Creating default object from empty value in /home/server815947/ftp/odszkodowaniajjr/wp-content/themes/ronneby/redux_framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Odszkodowania w Krakowie | Uszkodzenie pojazdu lub innego mienia – szkody komunikacyjne
Jeśli nie zgłosiłeś jeszcze szkody

Uszkodzenie pojazdu lub innego mienia

Home / W czym pomagamy / Uszkodzenie pojazdu lub innego mienia – nie zgłosiłeś szkody

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś szkody, a chciałbyś żeby nasi Eksperci zajęli się Twoją szkodą w celu uzyskania należnego odszkodowania, potrzebujemy od Ciebie:

  • numer polisy sprawcy zdarzenia, lub jeśli mimo wszystko go nie posiadasz, to numer rejestracyjny pojazdu sprawcy zdarzenia,
  • dowód wskazujący na winę sprawcy zdarzenia tj. np.: wyrok karny (jeśli w sprawie toczyło się postępowania karne), notatkę z policji (jeśli sprawca został ukarany mandatem karnym), lub po prostu pisemne oświadczenia sprawcy zdarzenia,
  • pełnomocnictwo dla nas abyśmy mogli Cię reprezentować, którego wzór do podpisania otrzymasz od nas, bo kontakcie z nami.

Zdarza się jednak tak, że pomimo oświadczenia sprawcy zdarzenia o uznaniu odpowiedzialności, lub nałożeniu na sprawcę mandatu karnego, sprawca lub Towarzystwo Ubezpieczeń kwestionuje swoją odpowiedzialność, w takiej sytuacji również Ci pomożemy.

Ponadto potrzebujemy od Ciebie:

– przy szkodach rzeczowych – dowodu zakupu danej rzeczy, lub jeśli nie masz takiego dowodu, wystarczy orientacyjne wskazanie wartości danej rzeczy.

W przypadku uszkodzenia pojazdu (jeśli nie zgłosiłeś jeszcze szkody) konieczne będą oględziny pojazdu. Zwykle to Towarzystwo Ubezpieczeń wysyła swojego rzeczoznawcę celem oszacowania kosztów naprawy pojazdu. Jednakże ze względu na to, że są to rzeczoznawcy powoływani z ramienia Towarzystwa Ubezpieczeń, to koszty naprawy pojazdu są wyliczony zazwyczaj w sposób zaniżony.

Uwaga! Nie podpisuj ugód. Zwykle odszkodowanie lub zadośćuczynienie tytułem ugody proponowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń jest znacznie zaniżone w stosunku do tego co mogą dla Ciebie uzyskać nasi Eksperci. Po podpisaniu przez Ciebie ugody, nie będziemy mogli Ci już pomóc.

Jeśli zgłosiłeś szkodę!

Jeśli zgłosiłeś już szkodę i obecnie postępowanie likwidacyjne prowadzone przez Towarzystwo Ubezpieczeń w sprawie twojej szkody zostało zakończone lub nadal trwa oraz:

  • otrzymałeś już odszkodowanie (kwotę bezsporną) i wypłacona kwota jest dla ciebie niesatysfakcjonująca, lub
  • Towarzystwo Ubezpieczeń odmówiło wypłaty odszkodowania (zazwyczaj odmowa przyjęcia odpowiedzialności, brak dowód itp.).

Nic straconego! Zwróć się do nas, a nasi Eksperci pomogą Ci wywalczyć wyższe odszkodowanie lub zadośćuczynienie.

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś szkody, kliknij tu: Uszkodzenie pojazdu lub innego mienia – nie zgłosiłem szkody i zobacz jak możemy Ci pomóc!

Po zgłoszeniu przez Ciebie szkody, będziemy potrzebować od Ciebie:

  • numer szkody,
  • informację od Ciebie: na jakim etapie jest likwidacja szkody tj. czy została wydana decyzja, jeśli tak to poprosimy Cię o przesłanie nam tej decyzji,
  • jeśli w postępowaniu likwidacyjnym prowadzonym przez Towarzystwo Ubezpieczeń była sporządzona kalkulacja naprawy danej rzeczy (pojazdu), oraz kosztorys, będziesz poproszony o przesłanie nam tych dokumentów.

Uwaga: z doświadczenia wiemy, że kalkulacje kosztów naprawy danej rzeczy (pojazdu) sporządzone przez rzeczoznawców z ramienia Towarzystw Ubezpieczeń są z reguły znacznie zaniżone, lub znacznie zaniżona jest wartość pojazdu w stanie sprzed szkody, tak żeby Towarzystwo Ubezpieczeń mogło orzec tzw. „szkodę całkowitą”, której wyliczenie jest o wiele mniej korzystne dla Ubezpieczonego.

Na szczęście taka wycena nie jest „ostateczna” i zawsze możemy się od niej odwołać, powołując własnego rzeczoznawcę (który sporządzając na nasze zlecenie kalkulację naprawy, oraz kosztorys, skoryguje błędy wydanej poprzednio opinii).

Www.Odszkodowaniawkrakowie.pl współpracuje z szeregiem rzeczoznawców, którzy w sposób obiektywny mogą wyliczyć Twoją szkodę, lub wskazać błędy wyceny (opinii) sporządzonej przez biegłych powołanych przez Towarzystwo Ubezpieczeń, likwidujące Twoją szkodę.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu znamy „triki” Towarzystw Ubezpieczeń i wiemy jak z nimi walczyć, tak abyś otrzymał jak najwyższe odszkodowanie.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Portal: www.odszkodowaniawkrakowie.pl prowadzony jest przez Kancelarię Radcy Prawnego Joanny Jachymiak – Rogala, dlatego masz pewność, że Twoją sprawą zajmą się profesjonaliści.

Kancelaria Radcy Prawnego Joanna Jachymiak-Rogala

  • ul. Mogilska 16/9, 31-516 Kraków
  • ul. Wyżynna 4 J, 30-617 Kraków

Tel: 604 875 207

Jeśli chcesz odwiedzić nas osobiście, prosimy o wcześniejsze umówienie terminu wizyty.

e-mail: radcaprawny@jjrkancelaria.pl
sekretariat@jjrkancelaria.pl

Rodzaje spraw:

Zadzwoń!

Masz pytania, wątpliwości, potrzebujesz pomocy prawnej?

Tel. +48 604 875 207

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY SPRAWY!

Wstępna analiza sprawy, a także przedstawienie możliwości jej rozwiązania są bezpłatne.