Wypadek podczas wakacji? Trzy dobre rady!

Wypadek podczas wakacji? Trzy dobre rady!

Ponieważ sezon urlopowy w pełni, dzisiejszy wpis będzie dotyczył tematyki wakacyjnej. Co roku wielu kierowców decyduję wyjazd na urlop własnym samochodem. Najpopularniejsze kierunki to (Bułgaria, Węgry, Włochy, Francja i rekordowo odwiedzana przez turystów Chorwacja). Co zrobić w przypadku, gdy przydarzy się nam wypadek poza granicami kraju? Jakie w pierwszej kolejności powinniśmy podjąć czynności? O tym w dzisiejszym wpisie.

Po pierwsze jeżeli zdarzy nam się wypadek na wakacjach, najważniejsze aby sporządzić oświadczenie o wypadku drogowym. Takie oświadczenie możemy wydrukować w wersji zarówno polskiej jak angielskiej. ( niezależnie czy jesteś sprawcą czy poszkodowanym oświadczenie sporządzasz z drugim uczestnikiem zdarzenia). Pod wpływem nerwów i stresu bardzo ciężko, będzie nam szybko opisywać zdarzenie po angielsku lub w innym języku (pamiętajmy bariera językowa to dodatkowe utrudnienie, dlatego lepiej być przygotowanym). Pod oświadczeniem musi być podpis zarówno sprawcy jak i uczestnika.

Druga ważna rzecz to zebranie odpowiednich danych uczestników wypadku/zdarzenia i sprawdzenie ich poprawności. (nr. dowodu/paszportu, nr. polisy, nr. rejestracyjny pojazdu). Jeżeli nie radzisz sobie z powyższymi czynnościami lub masz jakieś wątpliwości co do zdarzenia koniecznie wezwij policję, to pozwoli Ci uniknąć późniejszych problemów.

Na sam koniec trzecia dobra rada, nigdy nie podpisuj protokołu z miejsca zdarzenia w języku którego nie rozumiesz, bardzo często w ten sposób wymuszane jest przyznanie się do winy.

Pamiętajmy, nie zawsze wystarczy polisa OC, czasem warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie!

Kancelaria Kraków

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *